Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Νίκες ΑΕΚ και Μαρκόπουλου επί Πανναξιακού και Ιώνων

Με νίκες της ΑΕΚ και του Μαρκόπουλου συνεχίστηκε το δυνατό τουρνουά βόλεϊ που διοργανώνουν
οι Ίωνες στη Νέα Ιωνία. Στους αγώνες της 2ης ημέρας που έγιναν το Σάββατο η ΑΕΚ νίκησε τον Πανναξιακό με 3-0 σετ. Η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου ήταν ανώτερη σε όλους τους τομείς και έδειξε πως είναι ένα επίπεδο πάνω απ΄όλε τις ομάδες στο τουρνουά.
Τα σετ: 25-18, 25-14, 25-13
ΑΕΚ (Οικονόμου): Ιβάνοβα, Κρουκ, Λαδένη, Φερνάντεζ, Γιακουμή, Καβαθά, Πατσίκου, Πασιά, Ρόγκα (λ), Φάκη, Γκέκου.
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Κόβαζιτς): Φάρκωνα, Λαγουδάκη, Καρπουζά, Γκολφινοπούλου, Γκεσλάρ, Ράντουιτς, Κακουράτου (λ).
Δυνατό το Μαρκόπουλο
Η ευχάριστη έκπληξη της 2ης ημέρας του τουρνουά ήρθε από το Μαρκόπουλο που νίκησε τους Ίωνες με 3-0 σετ. Η ομάδα του Γιάννη Ορφανού έδειξε πολύ καλά στοιχεία όπως άλλωστε και στον αγώνα της πρεμιέρας με την ΑΕΚ. Αντίθετα, οι Ίωνες ενώ στην πρεμιέρα έκαναν καλή εμφάνιση με τον Πανναξιακό χθες προβλημάτισαν και η ομάδα έδειξε κουρασμένη.
Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-20
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Ορφανός): Δικαιούλια, Κάρλσον, Μεθενίτη (λ), Παναγιώτα Ζήση, Χριστίνα Ζήση, Σάντερς, Λιάγκη, Γιανέλου, Βαρουδάκη.
ΙΩΝΕΣ (Θεοδωρόπουλος): Κατσαντώνη, Παπουτσάκη, Σκορδίλη, Χρήστου, Φωτεινού, Μάρκου (λ), Μουτζούρη, Ντόνα, Μαλουσάρη, Σταγιάννη, Ντα Σίλβα, Πρσα.