Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Υπερταχεία ο Πανναξιακός πέρασε με 3-0 σετ από τα Ιλίσια

Μετά την μεγάλη  νίκη στο ντέρμπι της  πρεμιέρας ο   Πανναξιακός    πέρασε νικηφόρα και από το γήπεδο των Ιλισίων επικρατώντας με  3-0 σετ επί του  Ηλισιακου και φιγουράρει πλεον μόνος πρώτος με 6 βαθμούς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Και σ' αυτό το  παιχνίδι η απόδοση της ομάδας της Νάξου  κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα και έτσι  η νίκη ήρθε σχετικά εύκολα  με τον προπονητή  Γιώργο Δερμάτη να χρησιμοποιεί   περισσότερες παίκτριες από τον πάγκο(Σέργη, Φάρκωνα, ΓκολφινοπούλουΟ Πανναξιακός  ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι ήταν.........
συγκεντρωμένος και με αποτελεσματικές επιθέσεις και καλό μπλοκ έφτασε γρήγορα στο 19-25
Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενοι  φρόντισαν να ανεβάσουν ακόμη περισσότερο την απόδοσή τους με αποτέλεσμα να πάρουν από την αρχή μεγάλη διαφορά και να ελέξουν τη ροή του παιχνιδιού ( 8-14, 10-18,10-19, 14-24, 14-25)
Ο Ηλυσιακός  προσπάθησε να αντιδράσει στο τρίτο σετ καταφέρνοντας μάλιστα να πάρει μικρό προβάδισμα έως τα μισά(1-0, 2-0, 2-1, 4-1, 5-1, 6-3, 8-4, 9-5, 10-7, 12-8, 13-12).
Παρόλα αυτά δεν άντεξε στην αντεπίθεση του Πανναξιακού που πήρε και αυτό το σετ με 18-25  διαμορφώνοντας το τελικό  το τελικο  0-3
Από την  ομάδα της Νάξου   ξεχώρισαν οι Χατζηνικολάου, Μουτζουρίδου, Λαγουδάκη,  Καρπουζά, Σιώρη και Καγκουράτου.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα πρέπει  να αναφερθεί  η συγκλονιστική παρουσία των φιλάθλων  του Πανναξιακού στις εξέδρες οι οποίοι  δημιούργησαν  μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα και έκαναν τη ομάδα μας να νιώθει σαν στο σπίτι της
Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 1/ 12  στις 19.00 στο ΔΑΚ Νάξου  με αντίπαλο τον Νηρέα Χίου
Διαιτητές: Χαρακίδας – Ευαγγέλου
Τα σετ: 0-3 (19-25, 14-25, 18-25)
ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ(Λιώσης): Μιχαήλ, Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Κουτουζίδου, Χαρίση, Πασχάλη (λ.), Στέφου, Σφυρή, Μάρκου.
ΑΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Δερμάτης - Τουρσούγκας): Μουτζουρίδου, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Σιώρη, Λαγουδάκη, Χατζηνικολάου, Κακουράτου (λ.), Φαρκωνά, Σέργη, Γκολφινοπούλου, Σκούνα, Λαΐου