Σάββατο 29 Μαΐου 2010

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΥ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

Με σκόρ( 2 - 1) κέρδισε ο Πανναξιακός τον Αστέρα Κορθίου Ανδρου σε ένα εντυπωσιακό ματς όπου οι γηπεδούχοι προγήθηκαν στις αρχές του Α΄ημιχρόνου και ακολούθησε η ισοφάριση της Ναξιώτικης ομάδας με σκόρερ τον Λυμπερτά στο 26΄Το δεύτερο γλόλ του Πανναξιακού πέτυχε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Σουσούνης το οποίο (2-1) έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα। Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με καθυστερήσεις και ο Αστέρας προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε αφού έχασε και πέναλτυ στο 60΄
Η ομάδα της Νάξου τερματίζει τελικά στην 2η θέση του βαθμολόγικού πίνακα στην τελική κατάταξη। Εκκρεμεί βέβαια η ένσταση του Αστέρα Κορθίου για αντικανονική συμμετοχή παίκτη της πρωταθλήτριας Ανω Σύρου। Σε περίπτωση που αφαιρεθούν βαθμοί απο την Συριανή ομάδα τότε Πρωταθλητής αναδυκνείεται ο Πανναξιακός ο οποίος και θα συμμετέχει μαζί με τον Μ Α।Ο Μυκονου στο πρωτάθλημα της Δ΄εθνικής κατηγοριας

ΝΗΡΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ΠΑΡΟΥ - Α.Ο. ΆΝΩ ΣΥΡΟΣ 1-1